مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان خبر داد:افزایش ۲ برابری بازرسی آلتراسونیک در شرکت نفت و گاز

مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان از افزایش ۲ برابری اجرای بازرسی تاسیسات فرآورشی این شرکت به روش آلتراسونیک نسبت به سال قبل خبر داد .
قباد ناصری با اعلام این خبر اظهار کرد: طی این روش بازرسی بیش از ۳۶۷ هزار دسی متر مربع تاسیسات فرآورشی این شرکت شامل تسهیلات سرچاهی ، خطوط لوله ، شیرگاه ها ، سیستم های لوله کشی و تجهیزات ثابت مورد بازرسی کارشناسان این شرکت قرار گرفت .
وی با اعلام اینکه این مقدار ۲/۲ برابر بیشتر از سال قبل است افزود : این بازرسی ها با صرف زمانی معادل ۱۵۰۰۰ نفر روز محقق شد و طی آن ۱۱۷۳۲ نقطه از تاسیسات فرآورشی مورد بازرسی مدون و برنامه ریزی شده کارشناسان بازرسی فنی قرار گرفت و در خاتمه با جمع آوری و آنالیز داده های مربوطه ، نقاط دارای خوردگی شناسایی و ترمیم شد.
این مقام مسئول در شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان در خصوص مزایای بازرسی به روش آلتراسونیک نسبت به سایر روش ها گفت : بازرسی به روش آلتراسونیک یکی از از روش های به روز و فراگیر در بازرسی فنی صنایع است که طی آن امواج صوتی ایجاد شده بوسیله دستگاه آلتراسونیک به داخل ضخامت قطعه ارسال می شود .
ناصری با عنوان اینکه دست کم ۱۱ نقطه از تاسیسات مختلف این شرکت دارای خوردگی شدید تشخیص داده شد افزود : این خوردگی ها که می توانست به نشت نفت و خسارت های زیست محیطی منجر شود با اقدامات بموقع کارشناسان بخش تعمیرات این شرکت ترمیم یا تعویض شد.
وی با بیان اینکه شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان با در اختیار داشتن بیش از ۲۰۰۰ کیلومتر انواع خطوط لوله نفت وگاز و پساب صنعتی و قدمتی فراتر از ۱۱۰ سال قدیمی ترین تولید کننده نفت و گاز کشور و خاورمیانه است اظهار کرد: پایش وضعیت و تضمین سلامت عملکرد تاسیسات فرآورشی در راستای تولید ایمن و پایدار از تاسیسات و رعایت جنبه های ایمنی و زیست محیطی از اهداف و برنامه های مهم اداره بازرسی فنی این شرکت است .
ناصری با اشاره به شرایط جغرافیایی خاص و متمایز این شرکت در مقایسه با سایر شرکت های بهره بردار نفت و گاز گفت : از یک سو بیش از نیمی از چاه های و تاسیسات این شرکت مشرف به حوضه آبریز ۶ سد و دریاچه بزرگ کشور و در مجاورت رودخانه های دائمی و پرآب نظیر کارون ، کرخه ، دز و کرخه قرار دارد و از سوی دیگر راهبری و تولید از دومین مخزن گاز ترش جهان از نظر میزان هیدروژن سولفوره که در فاصله نزدیکی از شهر مسجدسلیمان واقع شده ، اهمیت و ضرورت توجه به سلامت و پایش وضعیت تاسیسات فرآورشی این شرکت را در زمینه بازرسی های مدام و برنامه ریزی شده از تاسیسات متنوع و پراکنده فرآورشی دو چندان می کند.

درباره ناهید رضایی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme