وزیر نفت: تلاش های مهندس علی عسگر ظاهری در مجلس زبانزد است/به تیم نفت مسجدسلیمان کمک خواهیم کرد

 

ظهر امروز با ورود بیژن زنگنه وزیر محترم نفت‌ به شهرستان مسجدسلیمان نشست هم اندیشی با حضور علی عسگر ظاهری نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی،دکتر شریعتی استاندار خوزستان،جمعی از مدیران مناطق نفت خیز جنوب و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان برگزار شد.

به گزارش سیماش علی عسگر ظاهری در این نشست از موافقت وزیر نفت با برداشت ۳۰میلیون‌ متر مکعب گاز برای راه اندازی پتروپالایش‌ خبر داد،اقدامی که بخشی از بیکاری و اشتغال جوانان را تا حد مقبولی‌ کاهش خواهد‌ داد.

مهندس ظاهری گفت:در کمیسیون انرژی با حضور مهندس زنگنه با هدف ایجاد اشتغال در حوزه انتخابیه مجوز افزایش میادین‌ نفتی را گرفتیم که به دنبال آن در لالی و زیلایی‌ تامین اعتبار صورت گرفت و هم اکنون در حال انتخاب پیمانکار است.

وی تصریح کرد یکی از دغدغه های همیشگی مردم شریف مسجدسلیمان جاده میانبر اهواز_مسجدسلیمان بود‌ که با مساعدت استاندار این پروژه را استارت زدیم و طی درخواستی که از وزارت نفت داشتیم مبلغ ۴۰میلیارد‌ تومان از وزارت به این پروژه تزریق شده است.

ظاهری در خصوص واگذاری منازل کارگری نفت گفت:خانه های کارگری شرکت نفت که بعضا ۸۰سال قدمت دارند چهره شهر را فرسوده کرده اند و هزینه گزافی‌ را به بار می‌اورند انتظار میرود طی یک مصوبه،دستور واگذاری‌ و فروش‌ آنها صادر شود تا یک‌ بهسازی در شهر صورت بگیرد و چهره فرسوده شهرستان تغییر پیدا کند.

ظاهری ادامه داد:در بحث مناطق آلوده با پیگیری های صورت گرفته هزار‌ واحد مسکونی آماده شده اند یا در حال تکمیل میباشند‌ اما هنوز نیمی از خانه ها در مناطق آلوده و در شرایط نابسامان‌ زندگی میکنند‌ انتظار میرود‌ تا با تامین‌ اعتبار جدید این مناطق را از این شرایط بغرنج‌ نجات‌ دهیم‌.

مهندس ظاهری در خصوص تیم فوتبال نفت افزود:جوانان‌ این شهر به تیم‌ نفت‌ دل بسته‌ اند از دستور وزیر نفت و همکاری مدیرعامل مناطق نفت خیز جنوب جهت استفاده از امکانات جانبی نفت‌ برای تیم فوتبال تشکر میکنم وی ادامه داد :مردم از وضعیت فعلی تیم نفت گلایه مند هستند انتظار میرود با دستور وزیر و با تامین‌ اعتباری جدید مشکلات تیم نفت را کاهش دهیم و دغدغه جوانان مسجدسلیمان را که تنها دلخوشی آنها تیم نفت است را از بین ببریم.

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:بیمارستان نفت مسجدسلیمان افتخار حوزه درمان کشور میباشد،بیمارستان نیمه‌کاره نفت با ۲۳درصد پیشرفت نیمه کاره رها شده که تکمیل این پروژه مساعدت‌ ویژه وزارت نفت را میطلبد تا چراغ این بیمارستان با همت وزیر محترم‌ روشن شود.

در ادامه این نشست بیژن زنگنه وزیر نفت گفت با بازدیدی که از پتروشیمی مسجدسلیمان داشتیم آینده مسجدسلیمان را مثبت پیشبینی میکنم و شاهد تلاش های مداوم‌ مهندس ظاهری در رفع موانع آن هستم‌،در خصوص پتروپالایش‌ با تمام توان کمک خواهم کرد تا با راه اندازی به موقع آنها تحول عظیمی در بحث اشتغال شهرستان صورت پذیرد.

زنگنه افزود:به تعهد و قولی که به مهندس ظاهری‌ در قبال جاده میانبر مسجدسلیمان داده ایم پایبند هستیم و اعتبارات لازمه را به این‌ پروژه تزریق خواهیم کرد تا هر چه زودتر این پروژه بزرگ به اتمام برسد.
زنگنه در خصوص تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان گفت : قبلا با پیگیری های مهندس ظاهری دستور استفاده تیم نفت از خدمات جانبی را صادر کردیم،با توجه به شرایط کنونی تیم نفت برنامه ریزی هایی کردیم و با راهکارهای مناسب به این تیم کمک خواهیم‌ کرد.

وی ادامه داد به احترام مردم مسجدسلیمان به این‌ شهر آمده ام و در بالاترین سطح به این شهر توجه خواهم کرد و دیگر دلیل آمدنم اخلاق و منش‌ مهندس ظاهری است‌ که با تمام‌ جدیت‌ در بالاترین سطح پیگیر مشکلات حوزه انتخابیه خود است‌ و تلاش های ایشان در مجلس زبانزد است.

درباره میلاد پروین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme