معاون وزیر کشور خبر داد: به زلزله زدگان تسهیلات پرداخت می کنیم

 

معاون وزیر و رئیس ستاد مدیریت بحران کشور به همراه جمعی از مسئولین کشوری هلال احمر و بنیاد مسکن در فرمانداری مسجدسلیمان جلسه ستاد بحران تشکیل دادند‌.

به گزارش سیماش پس از مکاتبات‌ علی عسگر ظاهری با دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور و شرح خسارات وارده ناشی از زمین لرزه اخیر،دکتر رحمانی فضلی از رئیس ستاد بحران کشور درخواست کرد تا برای بررسی و بازدید از مناطق زلزله زده به مسجدسلیمان سفر‌ کند‌.

دکتر نجار پس از حضور در مسجدسلیمان در جلسه ستاد بحران شهرستان مسجدسلیمان حاضر شد تا در جریان جزئیات حادثه قرار گیرد‌.

دکتر اسماعیل نجار معاون‌ وزیر و رئیس ستاد بحران کشور در این‌ جلسه ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مردم عنوان کرد:در فروردین ماه امسال ۲۵ استان کشور درگیر حادثه سیل بودند که حدود ۳۵هزار میلیارد تومان براورد‌ خسارات شده است.

نجار‌ از مسئولین بنیاد مسکن درخواست کرد تا در سریعترین‌ زمان ممکن‌ خسارات وارده زمین‌ لرزه اخیر. را ارزیابی کند تا دولت طبق مصوبات‌ خود نسبت‌ به جبران آنها اقدامات لازم را انجام دهد‌.

معاون وزیر کشور‌ در خصوص پرداخت تسهیلات و چگونگی‌ جبران خسارات‌ وارده افزود:پس از ارزیابی کارشناسان و با توجه به میزان‌ خسارات وارده در محدوده شهری تا سقف ۵۰ میلیون‌ تومان تسهیلات با کارمزد ۵ درصد،۱۲میلیون‌ تومان کمک‌ بلاعوض،۱۵میلیون تومان تسهیلات معیشتی و ۵ میلیون‌ تومان‌ تسهیلات معیشتی‌ بلاعوض‌ پرداخت خواهد شد و برای جبران خسارات در بخش روستایی روستایی تا سقف ۴۰میلیون تومان تسهیلات با کارمزد ۴درصد،۱۰میلیون‌ تومان‌ تسهیلات بلاعوض،۱۵میلیون‌ تومان تسهیلات معیشتی و ۵میلیون‌ تومان‌ معیشتی بلاعوض قابل‌ پرداخت است‌.

گفتنی است پس از جلسه ستاد بحران شهرستان،دکتر نجار و مهندس ظاهری بهمراه‌ جمعی از مسئولین کشوری و استانی‌ از مناطق زلزله زده شهرستان مسجدسلیمان و بخش گلگیر بازدید‌ کردند و از نزدیک در جریان جزئیات حادثه و میزان خسارات‌ وارده ناشی از زمین لرزه قرار‌ گرفتند‌.

درباره میلاد پروین

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*

bigtheme